Grupa rozmawiających młodych ludzi - Blog OVB
Wszystko o Twoich finansach

Nasz blog

Tutaj omawiamy tematy związane ze sprawami finansowymi, ubezpieczeniami i karierą. Przekazujemy wskazówki przydatne w codziennym życiu. Informujemy o nowościach ze świata finansów, dajemy też możliwość poznania OVB od środka.

Rozmawiający studenci - Finansowanie studiów

| OVB Allfinanz Polska

Jak sfinansować swoje studia?

Chcesz studiować? Masz już licencjat, ale decydujesz się na studia magisterskie? Nawet jeśli nie musisz opłacać czesnego, studiowanie pociąga za sobą duże koszty. Dlatego w naszym artykule znajdziesz wskazówki i praktyczne sposoby, aby mieć środki na sfinansowanie swoich studiów.

Kandydaci do rozmowy kwalifikacyjnej na Doradcę OVB

| OVB Allfinanz Polska

5 rad, jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej

Doradzają i pomagają, przygotowują indywidualne rozwiązania finansowe i do tego nie mają szefa – praca na własny rachunek, jako Doradca OVB staje się coraz bardziej atrakcyjna, szczególnie dla młodych ludzi. Dowiedz się, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna na to stanowisko i jak najlepiej się do niej przygotować!

Śmiejące się dziecko - rozsądne oszczędzanie z planem oszczędnościowym dla dziecka

| OVB Allfinanz Polska

Kapitał na start dla dziecka - dlaczego warto mieć plan oszczędnościowy

Aby sfinansować edukację, hobby, prawo jazdy lub aby mieć zabezpieczenie na przyszłość swojego dziecka, czy chrześniaka, jeśli zacznie się oszczędzać w młodym wieku, można zgromadzić znaczną sumę. Nawet przy niewielkich wpłatach, do momentu, gdy pieniądze będą rzeczywiście potrzebne, uzbiera się pewien kapitał. Powstaje jedank pytanie - na ile w czasach niskich stóp procentowych i wysokiej inflacji opłaca się gromadzić oszczędności dla dzieci?

Młoda kobieta siedząca przy stole ze smartfonem, notesem i dokumentami do prowadzenia domowej księgowości

| OVB Allfinanz Polska

Prowadzenie domowej księgowości - jak kontrolować swoje finanse?

W codziennym zabieganiu niewiele osób analizuje, jak wyglądają ich finanse. Domowa księgowość pomoże Ci śledzić Twoje dochody i wydatki. Najlepsze jest to, że prowadzenie takiej domowej księgowości nie jest wcale trudne. Nie musisz być ekspertem w dziedzinie księgowości - wystarczy, że będziesz się starał.

Dziecko ze skarbonką i monetami - miesięczne koszty stałe w gospodarstwie domowym

| OVB Allfinanz Polska

Czym są miesięczne koszty stałe w gospodarstwie domowym i jaka powinna być ich wysokość?

Czy wiesz, ile pieniędzy wydajesz miesięcznie? Wiele osób tego nie wie, a przecież to podstawa, aby planować własne finanse i codzienne życie. Na całkowite wydatki związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego składają się zawsze koszty stałe i zmienne. Ale czym właściwie są koszty stałe? I jaką część powinny stanowić w budżetcie?

Dziewczynka z serduszkiem i świątecznymi światełkami - Właściwe inwestowanie pieniędzy

| OVB Allfinanz Polska

Rozsądne inwestowanie - jak zyskać więcej ze swoich oszczędności

Niedługo święta! Roczne premie, „trzynastki” i prezenty gotówkowe na Boże Narodzenie uprzyjemniają przełom roku wielu osobom. I choć jest to kuszące, nie powinno się wszystkiego wydawać od razu. Rozsądniej byłoby właściwe zainwestowanie tych pieniędzy i zadbanie o własną przyszłość. Jak to zrobić, oto kilka wskazówek.

Dwie młode kobiety na zakupach - Świadoma konsumpcja i zrównoważony rozwój

| OVB Allfinanz Polska

Świadoma konsumpcja – zakupy z czystym sumieniem

Promocje kuszą nas na okrągło. W listopadzie Twoją uwagę przyciągną licznymi okazjami Black Friday czy Cyber Monday. Oczywiście, trudno jest kupować wyłącznie to, czego naprawdę się potrzebuje, ale zrównoważona konsumpcja jest dobra i to nie tylko dla środowiska, ale także dla Twojego dobrego samopoczucia i portfela.

Młoda kobieta w płaszczu ogrzewa się przy filiżance - ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków i ochrona przed włamaniem w sezonie jesienno-zimowym

| OVB Allfinanz Polska

Bądź bezpieczny w sezonie jesienno-zimowym: Jaka ochrona jest najlepsza?

Nadeszła właśnie pora, kiedy dni stają się coraz krótsze, a temperatury coraz niższe – jednym słowem idzie jesień. Opady i śliskie nawierzchnie zwiększają ryzyko wypadków, a szybko zapadający zmrok sprzyja włamywaczom. Dlatego bardzo ważne jest sprawdzenie i uaktualnienie swojego ubezpieczenia na okres jesienno-zimowy.

Finanse dla kobiet: jak działa zabezpieczenie emerytalne itp.

| OVB Allfinanz Polska

Finanse dla kobiet: właściwe zabezpieczenie emerytalne i droga do niezależności finansowej

Jeśli chodzi o kwestie równouprawnienia w ciągu ostatnich stu lat wiele się zmieniło. Emancypacja nie dotarła ostatecznie jeszcze tylko w obszar finansów i nadal to głównie mężczyźni są odpowiedzialni za finanse i zabezpieczenie emerytalne. Aby zapewnić sobie dobre warunki życia na emeryturze i przeciwdziałać ubóstwu w podeszłym wieku, kobiety muszą stać się bardziej niezależne finansowo.