Blog OVB

W naszych publikacjach łączymy tematykę finansową ze sprawami życia codziennego, prezentując możliwości kompleksowego zabezpieczenia egzystencji

Dwie młode kobiety na zakupach - Świadoma konsumpcja i zrównoważony rozwój

| OVB Allfinanz Polska

Świadoma konsumpcja – zakupy z czystym sumieniem

Promocje kuszą nas na okrągło. W listopadzie Twoją uwagę przyciągną licznymi okazjami Black Friday czy Cyber Monday. Oczywiście, trudno jest kupować wyłącznie to, czego naprawdę się potrzebuje, ale zrównoważona konsumpcja jest dobra i to nie tylko dla środowiska, ale także dla Twojego dobrego samopoczucia i portfela.

Młoda kobieta w płaszczu ogrzewa się przy filiżance - ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków i ochrona przed włamaniem w sezonie jesienno-zimowym

| OVB Allfinanz Polska

Bądź bezpieczny w sezonie jesienno-zimowym: Jaka ochrona jest najlepsza?

Nadeszła właśnie pora, kiedy dni stają się coraz krótsze, a temperatury coraz niższe – jednym słowem idzie jesień. Opady i śliskie nawierzchnie zwiększają ryzyko wypadków, a szybko zapadający zmrok sprzyja włamywaczom. Dlatego bardzo ważne jest sprawdzenie i uaktualnienie swojego ubezpieczenia na okres jesienno-zimowy.

Finanse dla kobiet: jak działa zabezpieczenie emerytalne itp.

| OVB Allfinanz Polska

Finanse dla kobiet: właściwe zabezpieczenie emerytalne i droga do niezależności finansowej

Jeśli chodzi o kwestie równouprawnienia w ciągu ostatnich stu lat wiele się zmieniło. Emancypacja nie dotarła ostatecznie jeszcze tylko w obszar finansów i nadal to głównie mężczyźni są odpowiedzialni za finanse i zabezpieczenie emerytalne. Aby zapewnić sobie dobre warunki życia na emeryturze i przeciwdziałać ubóstwu w podeszłym wieku, kobiety muszą stać się bardziej niezależne finansowo.

Małżeństwo i finanse: na co warto zwrócić uwagę?

| OVB Allfinanz Polska

Małżeństwo i finanse: na co warto zwrócić uwagę przygotowując się do ślubu?

Po ślubie czyli na nowej drodze życia trzeba na nowo zorganizować swoje sprawy finansowe. Najlepiej, jeśli kwestie dotyczące kosztów wesela, podróży poślubnej, a także późniejszych rozliczeń - podatków, ubezpieczeń, prowadzenia kont, spłaty kredytów, itp. uzgodnicie jeszcze przed ślubem. W naszym artykule podpowiemy Wam, na co zwrócić uwagę, aby razem beztrosko iść przez życie.

Pracujący student - wszystko na temat pracy w czasie studiów

| OVB Allfinanz Polska

Pracujący student - wszystko, co musisz wiedzieć na temat pracy w czasie studiów

W czasach, gdy opłaty i koszty utrzymania rosną, coraz trudniej jest utrzymać się na studiach. Nawet posiadając finansowe wsparcie, wielu studentów ma problemy z pokryciem wszystkich kosztów związanych ze studiowaniem. Podjęcie pracy może jednak w tym pomóc. Z naszego artykułu dowiesz się, dlaczego w takiej sytuacji zyskujesz podwójnie i co trzeba wziąć pod uwagę, aby pracować podczas studiów.

| OVB Allfinanz Polska

OVB pomaga

OVB pomaga swoim Klientom zabezpieczać ich teraźniejszość i przyszłość, ale nie tylko. Od 2016 r. bezinteresownie wspieramy także osoby, które zmagają się z niepełnosprawnością lub ciężką chorobą.

| OVB Allfinanz Polska

Czy pieniądze dają szczęście? Jak wydawać i oszczędzać, aby czuć się szczęśliwym.

Choć dla każdego z nas szczęście oznacza coś zupełnie innego, dla wielu osób istotnym warunkiem szczęścia są pieniądze.  Sensowne  zbilansowanie wydatków i oszczędności to prawdziwy klucz do szczęścia.

Sparschwein in das zum Vermögensaufbau eine Münze gesteckt wird

| OVB Allfinanz Polska

Chcesz powiększyć swój majątek? Nie powtarzaj tych błędów!

Budowanie majątku stanowi często prawdziwe wyzwanie. Wynika to głównie z faktu, że młodzi inwestorzy zabierają się do tego bez głębszego zastanowienia i bez niczyjej pomocy. Często popełniają przy tym podobne błędy.

| OVB Allfinanz Polska

Odszkodowanie za opóźniony lot w pigułce

W 2018r. polskie porty lotnicze obsłużyły ponad 40 mln osób, o 12% więcej niż rok wcześniej. To oznacza dziesiątki tysięcy pasażerów, którzy rozpoczynają lub kończą podróż, nerwowo spoglądając na zegarek w oczekiwaniu na opóźniony lot. Stres i konsekwencje takiej sytuacji złagodzić może odszkodowanie od przewoźnika, pod warunkiem, że pasażer zna swoje prawa i wie, jak uzyskać takie odszkodowanie.