Blog OVB

W naszych publikacjach łączymy tematykę finansową ze sprawami życia codziennego, prezentując możliwości kompleksowego zabezpieczenia egzystencji

Dziewczynka z serduszkiem i świątecznymi światełkami - Właściwe inwestowanie pieniędzy

| OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o

Rozsądne inwestowanie - jak zyskać więcej ze swoich oszczędności

Niedługo święta! Roczne premie, „trzynastki” i prezenty gotówkowe na Boże Narodzenie uprzyjemniają przełom roku wielu osobom. I choć jest to kuszące, nie powinno się wszystkiego wydawać od razu. Rozsądniej byłoby właściwe zainwestowanie tych pieniędzy i zadbanie o własną przyszłość. Jak to zrobić, oto kilka wskazówek.

Dwie młode kobiety na zakupach - Świadoma konsumpcja i zrównoważony rozwój

| OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.

Świadoma konsumpcja – zakupy z czystym sumieniem

Promocje kuszą nas na okrągło. W listopadzie Twoją uwagę przyciągną licznymi okazjami Black Friday czy Cyber Monday. Oczywiście, trudno jest kupować wyłącznie to, czego naprawdę się potrzebuje, ale zrównoważona konsumpcja jest dobra i to nie tylko dla środowiska, ale także dla Twojego dobrego samopoczucia i portfela.

Młoda kobieta w płaszczu ogrzewa się przy filiżance - ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków i ochrona przed włamaniem w sezonie jesienno-zimowym

| OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.

Bądź bezpieczny w sezonie jesienno-zimowym z ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków i ubezpieczeniem domu. Jaka ochrona jest najlepsza?

Nadeszła właśnie pora, kiedy dni stają się coraz krótsze, a temperatury coraz niższe – jednym słowem idzie jesień. Opady i śliskie nawierzchnie zwiększają ryzyko wypadków, a szybko zapadający zmrok sprzyja włamywaczom. Dlatego bardzo ważne jest sprawdzenie i uaktualnienie swojego ubezpieczenia na okres jesienno-zimowy.

Finanse dla kobiet: jak działa zabezpieczenie emerytalne itp.

| OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.

Finanse dla kobiet: właściwe zabezpieczenie emerytalne i droga do niezależności finansowej

Jeśli chodzi o kwestie równouprawnienia w ciągu ostatnich stu lat wiele się zmieniło. Emancypacja nie dotarła ostatecznie jeszcze tylko w obszar finansów i nadal to głównie mężczyźni są odpowiedzialni za finanse i zabezpieczenie emerytalne. Aby zapewnić sobie dobre warunki życia na emeryturze i przeciwdziałać ubóstwu w podeszłym wieku, kobiety muszą stać się bardziej niezależne finansowo.

Małżeństwo i finanse: na co warto zwrócić uwagę?

| OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o

Małżeństwo i finanse: na co warto zwrócić uwagę przygotowując się do ślubu?

Po ślubie czyli na nowej drodze życia trzeba na nowo zorganizować swoje sprawy finansowe. Najlepiej, jeśli kwestie dotyczące kosztów wesela, podróży poślubnej, a także późniejszych rozliczeń - podatków, ubezpieczeń, prowadzenia kont, spłaty kredytów, itp. uzgodnicie jeszcze przed ślubem. W naszym artykule podpowiemy Wam, na co zwrócić uwagę, aby razem beztrosko iść przez życie.

Pracujący student - wszystko na temat pracy w czasie studiów

| OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.

Pracujący student - wszystko, co musisz wiedzieć na temat pracy w czasie studiów

W czasach, gdy opłaty i koszty utrzymania rosną, coraz trudniej jest utrzymać się na studiach. Nawet posiadając finansowe wsparcie, wielu studentów ma problemy z pokryciem wszystkich kosztów związanych ze studiowaniem. Podjęcie pracy może jednak w tym pomóc. Z naszego artykułu dowiesz się, dlaczego w takiej sytuacji zyskujesz podwójnie i co trzeba wziąć pod uwagę, aby pracować podczas studiów.

| OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.

OVB pomaga

OVB pomaga swoim Klientom zabezpieczać ich teraźniejszość i przyszłość, ale nie tylko. Od 2016 r. bezinteresownie wspieramy także osoby, które zmagają się z niepełnosprawnością lub ciężką chorobą.

| OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.

Czym są koszty stałe i jaka powinna być ich wysokość?

Kto chce dobrze planować i prowadzić domowy budżet, powinien znać koszty stałe i postępować zgodnie z wytycznymi, które można określić na podstawie wartości orientacyjnych.

| OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.

Czy pieniądze dają szczęście? Jak wydawać i oszczędzać, aby czuć się szczęśliwym.

Choć dla każdego z nas szczęście oznacza coś zupełnie innego, dla wielu osób istotnym warunkiem szczęścia są pieniądze.  Sensowne  zbilansowanie wydatków i oszczędności to prawdziwy klucz do szczęścia.

| OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.

Chcesz powiększyć swój majątek? Nie powtarzaj tych błędów!

Budowanie majątku stanowi często prawdziwe wyzwanie. Wynika to głównie z faktu, że młodzi inwestorzy zabierają się do tego bez głębszego zastanowienia i bez niczyjej pomocy. Często popełniają przy tym podobne błędy.