Blog OVB

W naszych publikacjach łączymy tematykę finansową ze sprawami życia codziennego, prezentując możliwości kompleksowego zabezpieczenia egzystencji

Ojciec z dzieckiem - na urlopie rodzicielskim

| OVB Allfinanz Polska

Jak zadbać o finanse w czasie urlopu rodzicielskiego

Oczekiwanie na narodziny pierwszego dziecka, to czas związany także z napięciem i stresem. Zanim powitasz je na świecie, musisz zająć się wieloma sprawami. Zdecydowanie trzeba też pomyśleć o finansach. Zastanów się jak długo zamierzasz korzystać z urlopu rodzicielskiego, a może warto byłoby rozważyć i uzgodnić z pracodawcą pracę w niepełnym wymiarze godzin? Tutaj znajdziesz wiele przydatnych informacji o finansach po porodzie.

Impreza na spotkaniu zespołu - początki kariery

| OVB Allfinanz Polska

Pierwsza praca - o czym należy pamiętać rozpoczynając karierę?

Jesteś na początku kariery zawodowej i chcesz rozpocząć swoją pierwszą pracę? W takim razie nasze wskazówki moga być bardzo pomocne. Zebraliśmy najważniejsze informacje związane z aplikowaniem, wynagrodzeniem, ubezpieczeniem itp.

Dziecko przy basenie z pistoletem na wodę - podróżuj bezpiecznie

| OVB Allfinanz Polska

Nareszcie lato! Oto wskazówki dotyczące twojego wakacyjnego budżetu i ubezpieczenia podróży

Bez względu na to, czy podróżujesz z plecakiem po Tajlandii, czy wybierasz opcję all inclusive w hotelu w Tunezji, warto wykupić ubezpieczenie, na wypadek choroby lub kradzieży. W ten sposób chronisz się przed konsekwencjami finansowymi i możesz beztrosko się urlopować.

Kobieta w domowym biurze na kanapie

| OVB Allfinanz Polska

Nowe miejsce pracy: wskazówki dotyczące pracy z domu

Siedząc w słońcu na balkonie, wygodnie rozkładając się na kanapie albo pracując klasycznie przy biurku – domowe biuro można sobie urządzić w różnych miejscach swojego mieszkania. Praca staje się dziś bardziej elastyczna, a niektórzy mogą w ten sposób godzić życie prywatne z zawodowym. Z naszego artykułu dowiesz się, co warto wiedzieć o pracy z domu.

Rozmawiający studenci - Finansowanie studiów

| OVB Allfinanz Polska

Jak sfinansować swoje studia?

Chcesz studiować? Masz już licencjat, ale decydujesz się na studia magisterskie? Nawet jeśli nie musisz opłacać czesnego, studiowanie pociąga za sobą duże koszty. Dlatego w naszym artykule znajdziesz wskazówki i praktyczne sposoby, aby mieć środki na sfinansowanie swoich studiów.

Kandydaci do rozmowy kwalifikacyjnej na Doradcę OVB

| OVB Allfinanz Polska

5 rad, jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej

Doradzają i pomagają, przygotowują indywidualne rozwiązania finansowe i do tego nie mają szefa – praca na własny rachunek, jako Doradca OVB staje się coraz bardziej atrakcyjna, szczególnie dla młodych ludzi. Dowiedz się, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna na to stanowisko i jak najlepiej się do niej przygotować!

Śmiejące się dziecko - rozsądne oszczędzanie z planem oszczędnościowym dla dziecka

| OVB Allfinanz Polska

Kapitał na start dla dziecka - dlaczego warto mieć plan oszczędnościowy

Aby sfinansować edukację, hobby, prawo jazdy lub aby mieć zabezpieczenie na przyszłość swojego dziecka, czy chrześniaka, jeśli zacznie się oszczędzać w młodym wieku, można zgromadzić znaczną sumę. Nawet przy niewielkich wpłatach, do momentu, gdy pieniądze będą rzeczywiście potrzebne, uzbiera się pewien kapitał. Powstaje jedank pytanie - na ile w czasach niskich stóp procentowych i wysokiej inflacji opłaca się gromadzić oszczędności dla dzieci?

Młoda kobieta siedząca przy stole ze smartfonem, notesem i dokumentami do prowadzenia domowej księgowości

| OVB Allfinanz Polska

Prowadzenie domowej księgowości - jak kontrolować swoje finanse?

W codziennym zabieganiu niewiele osób analizuje, jak wyglądają ich finanse. Domowa księgowość pomoże Ci śledzić Twoje dochody i wydatki. Najlepsze jest to, że prowadzenie takiej domowej księgowości nie jest wcale trudne. Nie musisz być ekspertem w dziedzinie księgowości - wystarczy, że będziesz się starał.

Dziecko ze skarbonką i monetami - miesięczne koszty stałe w gospodarstwie domowym

| OVB Allfinanz Polska

Czym są miesięczne koszty stałe w gospodarstwie domowym i jaka powinna być ich wysokość?

Czy wiesz, ile pieniędzy wydajesz miesięcznie? Wiele osób tego nie wie, a przecież to podstawa, aby planować własne finanse i codzienne życie. Na całkowite wydatki związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego składają się zawsze koszty stałe i zmienne. Ale czym właściwie są koszty stałe? I jaką część powinny stanowić w budżetcie?