Zabezpieczenie emerytalne?

»Chcę wylegiwać się na plaży i napisać książkę.«

Beztroska emerytura z właściwym zabezpieczeniem emerytalnym

Większość ludzi już wie, co chciałoby robić ze swoim wolnym czasem na emeryturze - korzystać z niego, aby pięknie żyć. Jest jednak pewien problem, bo sama emerytura nie wystarczy na utrzymanie swojego dotychczasowego standardu życia.

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest więc to, aby odpowiednio wcześniej zająć się prywatnym zabezpieczeniem emerytalnym. Może się to kojarzyć z większym nakładem pracy, ale na szczęście tak nie jest. Kilka dobrze dobranych instrumentów finansowych może zapewnić godziwą emeryturę, bez negatywnego wpływu na aktualny standard życia. O tym, która koncepcja zabezpieczenia jest najwłaściwsza dla Ciebie, najlepiej porozmawiać ze swoim indywidualnym Doradcą OVB.

»Tomasz pomógł mi wyjaśnić wątpliwości, związane z zabezpieczeniem emerytalnym.«

»Tomasza poznałem 8 lat temu z polecenia mojego przyjaciela. W tym czasie rozpoczynałem właśnie samodzielne życie i chciałem się sensownie zabezpieczyć na przyszłość. Rozmawialiśmy o mojej sytuacji życiowej i o moich planach. Rozmowa była bardzo satysfakcjonująca, ponieważ Tomasz uważnie słuchał i o wszystko dopytywał. Po kolejnych spotkaniach udało mi się uporządkować swoje wyobrażenia, co do zabezpieczenia emerytalnego i rozwiać wcześniejszcze wątpliwości. Wspólnie opracowaliśmy strategię mojego zabezpieczenia na przyszłość.«

Jan K., Warszawa

»Zapytałem Jana o jego cele i marzenia.«

»Janek słyszał już trochę na temat zabezpieczenia emerytalnego od swojej rodziny i przyjaciół. Nie miał jednak pomysłu, co może zrobić w tej kwestii. Przygotowując się do opracowania najlepszej dla niego strategii, dowiedziałem się wiele o jego życiu, planach zawodowych i celach, do których dąży.«

Tomasz W., Pośrednik Finansowy

 

Spotkanie w celu przeprowadzenia analizy

Rozmowa w celu przeprowadzenia analizy umożliwia poznanie Pośrednika Finansowego i sformułowanie swoich życiowych celów. Sam przekonasz się, czy wyobrażasz sobie współpracę z nami. To jest właśnie pierwszy krok do solidnego zabezpieczenia. Zapytaj swojego Doradcę o wszystko, co chciałbyś wiedzieć.

»Razem z moim zespołem znalazłem optymalne rozwiązanie dla Jana.«

»Po zapoznaniu się z sytuacją i życzeniami Jana, skonsultowałem się z moim zespołem, aby ustalić, jak najlepiej zabezpieczyć jego potrzeby. Ponieważ Jan jest samodzielnym przedsiębiorcą, musi osobiście zadbać o swoje zabezpieczenie finansowe. W jego sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest podstawowa emerytura połączona z ubezpieczeniem na wypadek niezdolności do pracy.«

Tomasz W., Pośrednik Finansowy

 

Zabezpieczenie emerytalne – przegląd

Prawne i prywatne produkty inwestycyjne są tak samo indywidualne, jak Twoja sytuacja życiowa. Uważamy, że optymalne zabezpieczenie emerytalne powinno być dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb. W przypadku zabezpieczenia wyłącznie poprzez ustawowe ubezpieczenie emerytalne, w wielu przypadkach występuje »luka emerytalna«. Oto przegląd najbardziej powszechnych rodzajów zabezpieczenia emerytalnego: 

Zabezpieczenie podstawowe

Ustawowe ubezpieczenie emerytalne

Zawodowy fundusz emerytalny

Zabezpieczenie wspierane przez państwo

Dodatkowe prywatne ubezpieczenie emerytalne wspierane przez państwo

Zakładowe zabezpieczenie emerytalne

Emerytura podstawowa

Zabezpieczenie prywatne

Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenia emerytalne

Inwestycje kapitałowe

Inwestycja

Nieruchomości

Twoje zabezpieczenie – sensownie wybrane i dopasowane do Ciebie

Każde z rodzajów zabezpieczeń ma swoje zalety. Znaczenie ma przemyślany wybór kilku modeli zabezpieczeń, tak, abyś mógł odczuć korzyści już teraz, a w przyszłości cieszyć się z dobrej emerytury. Sensownie jest wybrać inwestycję, która pasuje do Twojego typu osobowości. Czy decydujesz się na ryzyko, aby mieć większe zyski? Czy może wybierzesz większe bezpieczeństwo? Ważne jest również, w jakim wieku zaczynasz oszczędzać. Omówimy te wszystkie ważne czynniki i stworzymy wspólnie Twój indywidualny pakiet zabezpieczeń.

Premium Select – Nasi silni Partnerzy

Na rynkach europejskich istnieje wielu dostawców produktów finansowych i ubezpieczeniowych. Wybieramy najbardziej renomowanych Partnerów i negocjujemy najlepsze warunki, aby nasi Pośrednicy Finansowi mogli oferować najlepsze produkty. Dowiedz się, kim są Partnerzy Produktowi OVB i poznaj ich paletę produktów finansowych i ubezpieczeniowych.

Indywidualne rozwiązania

Podczas rozmowy doradczej wyjaśniamy, które rozwiązania finansowe są odpowiednio dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego Klienta. Wybieramy produkty tylko od najlepszych Partnerów.

»Jestem zadowolony z mojego rozwiązania emerytalnego.«

»Na rynku jest tak wiele ofert firm ubezpieczeniowych, że można się łatwo pogubić. Mój Doradca wyjaśnił mi zalety poszczególnych modeli zabezpieczeń i teraz rozumiem w co inwestuję. Podczas rozmowy serwisowej Tomasz dowiedział się, jakie mam cele i plany na przyszłość i udzielił mi istotnych wskazówek, w jaki sposób mogę je osiągnąć. Cenię w nim to, że odpowiada na moje pytania w sposób rzeczowy, zrozumiały i kompetentny.«

Jan K., Warszawa

Rozmowa serwisowa

Podczas rozmowy serwisowej Twój Doradca analizuje Twoją obecną sytuację życiową. W przypadku każdej poważnej zmiany, warto skontaktować się z nim, aby zapewnić sobie dalszą optymalizację zabezpieczenia.