Pośrednicy finansowi OVB dzielą się swoimi doświadczeniami
Oddajemy głos naszym pośrednikom finansowym

Historie sukcesów pośredników finansowych OVB

OVB nie istniałoby bez naszych pośredników finansowych. Przeróżne postacie i ich historie sprawiają, że nasza firma jest tym, czym jest. Dlatego tak ważne jest dla nas, aby nasi doradcy dzielili się swoimi doświadczeniami z codziennego życia. Co to znaczy zrobić karierę w międzynarodowej korporacji finansowej? Jak to jest być częścią zespołu OVB? Jakie wartości są dla nas ważne i co czyni naszą pracę wyjątkową? Tutaj otrzymasz informacje z pierwszej ręki na temat doświadczeń będących udziałem naszych międzynarodowego grona pośredników finansowych OVB.

Zadowoleni klienci to największa radość

»To, co dla mnie najcenniejsze w doradztwie finansowym, to zadowolenie klientów« - mówi Anna Noworolnik-Krukowska, Doradca w OVB. W swojej pracy skupia się przede wszystkim na potrzebach klienta, jego priorytetach i zdrowiu. Ponieważ w każdej sytuacji można znaleźć jakieś rozwiązanie, doradztwo stanowi istotną część pracy Anny Noworolnik-Krukowskiej. 

W doradztwie ważna jest regularna analiza

Anna Noworolnik-Krukowska związana jest z OVB od 2018 roku. Wcześniej przez 20 lat pracowała w bankowości. Dlatego też dobrze wie, jak ważna jest regularna analiza swojej sytuacji finansowej. Gdy w życiu klienta następują zmiany, jest zawsze do jego dyspozycji.
 

Ważne jest, aby dobrze znać ludzi i zawsze uważnie ich słuchać. Dlatego klienci darzą Annę zaufaniem, a ona koncentruje się w swojej pracy na budowaniu dla nich skutecznej ochrony.



Receptą na szczęście są inni ludzi

W chwilach wolnych od pracy, Anna Noworolnik-Krukowska znajduje czas na spotkania i pielęgnuje relacje towarzyskie. Dużo czasu spędza ze swoją córką Amelią. Swoją wiedzą z zakresu finansów dzieli się również podczas różnych eventów, zachęcając inne osoby, zwłaszcza kobiety, do założenia własnej działalności gospodarczej w niepełnym wymiarze godzin. 

Anna Noworolnik-Krukowska, Dyrektor Okręgu w OVB

OVB daje możliwość samodzielnej pracy

»Sam mogę decydować kiedy, jak i gdzie pracuję. Mogę organizować swój dzień pracy i życie prywatne elastycznie i całkowicie niezależnie« - tak Tomasz Lenarczyk opisuje swoją pracę, jako Doradca w OVB. Może zarządzać własnym czasem, a niezależność jest tym, co czyni jego pracę wyjątkową.

Zespół, który wzajemnie się motywuje

Aby dalej rozwijać firmę, Tomasz Lenarczyk aktywnie angażuje się w budowanie zespołu. W efekcie, od 2019 roku zbudował silny team, w którym relacje oparte są na wzajemnym zaufaniu. Nowi członkowie mogą samodzielnie decydować o tym, jak pracują. Tomasz jest dla nich dobrym przykładem, wskazując swojemu zespołowi właściwy kierunek rozwoju w pracy.

Dlatego właśnie pokazuje im, jakie są możliwości rozwoju kariery zawodowej w OVB oraz to, jakie cele można osiągnąć będąc Pośrednikiem Finansowym. Razem z zespołem zbudował firmę. Zawsze łączą szkolenia lub warsztaty edukacyjne z aktywnościami, takimi jak: wycieczki, wędrówki, gra w kręgle, itp. , aby jeszcze bardziej wzmocnić ducha zespołu.

Rozwój osobisty poprzez samozatrudnienie

Budując firmę, pracując z ludźmi i uczestnicząc w licznych szkoleniach, Tomasz Lenarczyk może stale realizować swój rozwój osobisty. Jako samozatrudniony przedsiębiorca, może również realizować swoją życiową pasję, jaką jest fotografia. Fotografuje od wielu lat, a swoimi zdjęciami dzielił się już na różnych wystawach. Ponadto 48-latek jest prawdziwym miłośnikiem adrenaliny - czy chodzi o jazdę kolejką górską, czy quadem, ceni sobie dobrą zabawę i przygodę.

Tomasz Lenarczyk, Dyrektor Okręgu OVB

Praca z ludźmi daje satysfakcję

»Największą przyjemność sprawia mi praca z ludźmi i cieszę się, kiedy moi klienci mi ufają« - mówi Agata Giemza, która od 2014 roku jest pośrednikiem finansowym w OVB. Zaufanie to podstawa optymalnej współpracy pomiędzy klientem, a doradcą. W sytuacji, kiedy klient zgłasza jakąś potrzebę lub w jego życiu dzieje się coś ważnego, zawsze może liczyć na pomoc Agaty i wspólne znalezienie odpowiedniego rozwiązania.

Ekspert od wszystkich życiowych spraw

Agata Giemza jest również sołtysem w swojej rodzinnej miejscowości i chętnie włącza się w działania na rzecz mieszkańców. To kolejny powód, dla którego jest często polecana jako doradca i ekspert w różnych życiowych sprawach. Świadcząc usługi doradcze postępuje zawsze zgodnie ze sprawdzonym systemem ABS: Analiza, Bezpieczne doradztwo, Serwis, co gwarantuje kompleksową i długoterminową współpracę.

Po pracy Agata Giemza najchętniej spędza swój wolny czas na łonie natury. Szczególnie lubi górskie wędrówki, na które zabiera swoje dwa psy. Najlepiej relaksuje się czytając dobre książki.

W zespole każdy ma swoje zadania

W zespole  Agaty każda osoba zajmuje się określonymi sprawami, zgodne ze swoją wiedzą i kompetencjami. Niezależnie, czy chodzi o majątek, zdrowie czy zabezpieczenie emerytalne - w zespole jest ktoś, kto jako ekspert w danej dziedzinie, może zaoferować klientom najlepsze rozwiązania i produkty. W ten sposób każda porada finansowa jest dostosowana do indywidualnych potrzeb danej osoby. Członkowie zespołu Agaty Giemzy lubią pracę z ludźmi, jednocześnie mają możliwość rozwoju zawodowego i polepszania swojej sytuacji finansowej.

Agata Giemza, Kierownik Okręgu OVB

Płynne przejście do branży usług finansowych

»Od razu zorientowałem się, że praca w OVB jest właśnie dla mnie« - mówi Karol Żukowski, który współpracuje z OVB od 2015 roku. Studia ekonomiczne dały mu solidne wykształcenie finansowe, a determinacja pozwoliła na szybki awans w OVB. Jako pośrednik finansowy może teraz spojrzeć wstecz na karierę, w której zdobył wiedzę i dba o rozwój osobisty.

 

OVB oferuje różnorodne możliwości kariery

Karol Żukowski systematycznie brał udział w dodatkowych warsztatach i szkoleniach, ponieważ uważa, że ciągły rozwój jest podstawą sukcesów w pracy. Dzięki wewnętrznym szkoleniom, każdy może zostać specjalistą ds. finansów w OVB. Bardzo ważne było dla niego także to, że od samego początku miał możliwość kontaktu i konsultacji z sobą odpowiedzialną za wdrożenie do nowej pracy. 

Bardziej doświadczony Współpracownik OVB przeprowadził Karola przez szkolenia i pomógł w poznaniu tajników zawodu pośrednika finansowego. Dzięki temu posiadł wiele umiejętności, które pomagają mu w dzisiejszym życiu zawodowym. Zdrową równowagę między pracą, a życiem prywatnym Karol Żukowski zapewnia sobie poprzez aktywności sportowe lub intelektualne. Uprawia jogging, boks lubi też morsowanie.

Ambicja i pogłębianie wiedzy podstawą sukcesu

Karol Żukowski uważa, że ciągła edukacja i ambicja to dwa ważne czynniki udanej kariery. W OVB nauczył się, w jaki sposób budować firmę, jak kierować zespołem, a przede wszystkim jak właściwie doradzać klientom. Stwierdził też, że potrafi uczyć się na swoich błędach, a tym samym doskonalić swoje umiejętności.

Karol Żukowski, Dyrektor Okręgu OVB

Chcesz zacząć pisać własną historię sukcesu?

Aplikuj na stanowisko pośrednika finansowego OVB już teraz!

Z wizją w kierunku sukcesu

Viktor Zubaj jest prawdziwym weteranem w OVB i jedną z osób odnoszących największe sukcesy w firmie. Dla kolegów i współpracowników jest od 25 lat absolutnym autorytetem, który jako przedsiębiorca chętnie dzieli się swoim bogatym doświadczeniem oraz know-how. Jego sukcesy to wspaniały przykład na to, że model biznesowy OVB funkcjonuje długoterminowo i tworzy istotną wartość dodaną dla Klientów.

Niesprzyjające warunki dla przedsiębiorczości

Viktor Zubai już jako młody chłopak szukał możliwości stworzenia własnego przedsiębiorstwa, aby być niezależnym finansowo i osiągnąć wysoki standard życia. Na przeszkodzie w takich przypadkach zwykle stawała konieczność posiadania kapitału początkowego, którego nie miał. Dzięki modelowi biznesowemu, jaki posiada OVB Viktor dowiedział się jednak, że biznes można rozkręcić także w inny sposób. „W OVB nie potrzebuję ogromnego kapitału własnego. Wystarczy zainwestować swój czas, żeby osiągnąć wyniki i zbudować własny biznes”, opowiada. „Zawsze chodziło o to, aby mieć plan, wizję i wyznaczyć sobie cele oraz etapy ich realizacji. OVB zawsze wskazywało mi dobrą drogę”, dodaje.

Być inspiracją dla swojego zespołu

Viktor jest przekonany, że kluczem do sukcesu jest duży i dobrze funkcjonujący zespół. „Jeśli chcemy coś osiągnąć, zawsze trzeba mieć wokół siebie ludzi, którzy będą ambitnie dążyć do celu. A do tego potrzebny jest wizjonerski, motywujący i przekonujący styl zarządzania”, twierdzi Viktor. Jego model bazuje w pierwszej linii na zaufaniu do ludzi. W każdym współpracowniku widzi przyszłego dyrektora lub zarządzającego przedsiębiorstwem. Viktor twierdzi, że większości ludzi brakuje wiary w siebie, a na ich drodze stoi strach przed porażką. „Dlatego należąc do kadry kierowniczej należy przekonywać swoich współpracowników o ich własnej wartości i  wierzyć w nich”, twierdzi Zubaj.

Dyscyplina i wytrwałość

Bycie swoim własnym szefem nie oznacza jednak rozkoszowania się wolnością. Najpierw należy nauczyć się ustalać sobie czas pracy oraz zadania, a także kontrolować i dyscyplinować samego siebie. „Wiele ludzi myśli, że w przypadku zawodowej wolności chodzi o to, aby mieć dużo wolnego czasu, nie musieć wykonywać poleceń i po prostu robić to, co się chce. Ale wszyscy zapominają, że często trzeba wyjść poza swoją strefę komfortu, aby postarać się o lepszy wynik”, wyjaśnia. Viktor sądzi, że uczciwa i fachowo wykonana praca zawsze na dłuższą metę się opłaca. „Nie wierzę w chwilowe sukcesy. Tylko dzięki długofalowej wizji można zbudować dobrze funkcjonujący biznes. A to jest możliwe w OVB.”

Viktor Zubaj, Dyrektor Krajowy OVB

Bez granic – międzynarodowa kariera w OVB

Árpád Horváth jest węgierskim Pośrednikiem Finansowym OVB, który przeniósł się do Francji w 2016 roku, aby móc się dalej rozwijać zawodowo. Ten odważny krok nie był łatwy, ale ostatecznie się opłacił. Árpád jest dziś przedsiębiorcą odnoszącym sukcesy, który realizuje marzenia i ani przez chwilę nie żałuje swojej decyzji.

Kto nie próbuje, ten nie wygrywa!

Będąc Pośrednikiem Finansowym na Węgrzech Árpád miał wrażenie, że w swojej ojczyźnie nie ma wystarczająco dużo możliwości rozwoju. Węgierski rynek był po prostu za mały dla ambitnego Árpáda i dlatego zaczął szukać innych możliwości. „Całkiem przypadkowo rozmawiałem z moim kolegą o przeprowadzce do Francji. W tamtym czasie rynek doradztwa finansowego we Francji nie był jeszcze szczególnie rozwinięty, widzieliśmy tam ogromny potencjał i przestrzeń do samorealizacji”, relacjonuje.  Árpád uczył się francuskiego, podróżował co miesiąc na kilka dni do Strasburga i tam nawiązywał pierwsze kontakty. W końcu w 2016 roku przeprowadził się do Francji.

Trudne początki

Swoim pierwszym Klientom Árpád musiał doradzać w języku angielskim, ponieważ jego francuski nie był jeszcze wystarczająco dobry. Było to pierwsze wyzwanie, jednak wiele razy musiał wyjść ze swojej strefy komfortu, zanim wreszcie poczuł się bardziej pewnie we Francji. Nie zniechęcał się, wręcz przeciwnie. W obcym sobie otoczeniu osiągnął najlepsze wyniki. Rozwijał się dalej zawodowo i mógł zbudować z sukcesem swój własny zespół. Jego zdaniem było to możliwe tylko dlatego, że OVB daje swoim współpracownikom tak wiele swobody. „Najlepsze w mojej pracy jest to, że mogę być swoim szefem i że nie muszę się przed nikim rozliczać.”

Think big!

Árpád jest zadowolony, ale wciąż jeszcze daleko mu do osiągnięcia swoich celów. Jego plan i jego wizja są jasne: chciałby rozwijać się dalej. Tak więc, może Francja wcale nie jest ostatnim krajem, na mapie jego rozwoju. Właśnie dzięki OVB jest to możliwe. „Jeśli jutro zechcę jechać do Szwajcarii, będę mógł tam budować zespół. Jeśli będę chciał zaczynać we Włoszech lub Rumunii, albo wrócić na Węgry, to mogę to zrobić. Właśnie ta elastyczność, jest moim zdaniem, dużą zaletą pracy w OVB, którą młodzi ludzie tak bardzo sobie cenią.”

Árpád Horváth, Pośrednik Finansowy OVB

Poddać się? Nie ma takiej opcji – z OVB można przezwyciężyć życiowy kryzys

Michał Dobroś nie miał łatwego życia. Od najmłodszych lat musiał zmagać się z przeciwnościami losu, które komplikowały mu życie. Pewnego dnia, spotkał na swojej drodze kobietę, która w przyszłości miała została jego szefową i wtedy karta się odmieniła. Obecnie Michał odnosi sukcesy jako przedsiębiorca, którego wielką pasją jest pomaganie innym.

Trudny start w życie

„Byłem niechcianym dzieckiem, które nigdy nie poznało swojego prawdziwego ojca” – opowiada Michał, który urodził się i dorastał w Polsce. Zarówno mama, jak i ojczym byli niesłyszący. Mężczyzna przez wiele lat tłamsił chłopca i stosował wobec niego psychiczny terror. Michał od najmłodszych lat był zdany tylko na siebie, dlatego bardzo wcześnie nauczył się brać na siebie odpowiedzialność. Jego azylem w tym czasie stał się dom kolegi, którego rodzice prowadzili własną firmę. „Oni byli dla mnie wzorem do naśladowania, ponieważ wspaniale opiekowali się swoim synem, pokazali mi też, że można wiele osiągnąć w życiu, jeśli tylko wierzy się w siebie i ciężko pracuje” – mówi Michał.

Z deszczu pod rynnę

Michał bardzo wcześnie podjął pracę, aby w końcu wyrwać się z rodzinnego domu. Jego sytuacja, jako człowieka zdanego tylko na siebie nie poprawiała się jednak. Zaczęły się lata biedy i porażek. Oszczędności szybko się skończyły. Michał zmuszony był sprzedać cały swój dobytek. Pracował dorywczo, w końcu wyjechał z Polski w poszukiwaniu szczęścia zagranicę, do Francji i Holandii, ale także tam nie wiodło mu się. Wrócił do kraju bez pieniedzy i mógł liczyć tylko na siebie. W tym czasie jego matka popełniła samobójstwo. W tej dramatycznej sytuacji ratunkiem okazała się jego nowa praca, polegająca na sprzedaży ubezpieczeń. Chodząc od domu do domu, zapukał do drzwi Justyny Dyk, Dyrektor OVB.

Nowy początek dzięki OVB

„Justyna widziała we mnie kogoś więcej niż tylko człowieka doświadczonego przez los” – opowiada Michał. „Pojawiła się w moim życiu, kiedy byłem na dnie i wyciągnęła do mnie pomocną dłoń. Za to jestem jej bardzo wdzięczny”. Dzięki pomocy Dyrektor Dyk Michał rozpoczął pracę w OVB, a jego życie powoli zaczęło się zmieniać na lepsze. Jego szefowa stała się też jego mentorką. „Pomogła mi uwierzyć w siebie i zawsze zależało jej, abym odniósł sukces” – opowiada Michał. Dzięki OVB zrozumiał, jaki kierunek w życiu ma obrać. Sukces przyszedł bardzo szybko. „Czuję ogromną wdzięczność za to, jak potoczyło się moje życie w ostatnich latach. Nareszcie przyszła moja kolej, aby dawać ludziom szansę i aby spełniały się ich marzenia!”

Michał Dobroś, OVB Kierownik Okręgu

Matki odnoszące sukcesy zawodowe – w OVB nie musisz iść na kompromis

Dla Melindy i Anity pogodzenie kariery z obowiązkami życia rodzinnego to nie pójście na kompromis, ale rzeczywistość. Jako odnoszący sukcesy Pośrednicy Finansowi w OVB obie wypracowały sobie finansową niezależność.

Duże wymagania odnośnie własnej przyszłości

Melinda dorastała w małym węgierskim miasteczku. Już od dzieciństwa była niezwykle ambitna i wiedziała, że chce zrobić ponadprzeciętną karierę. Zawsze chciała więcej, chciała być niezależna i odnosić sukcesy. Jednak w swoim rodzinnym mieście nie widziała dla siebie większych perspektyw zawodowych. Wyjściem okazały się studia ekonomiczne w Budapeszcie. Także Anita przyjechała do stolicy na studia. Jej rodzice nie byli w stanie wspierać jej finansowo, dlatego musiała znaleźć sobie jakieś zajęcie. O możliwości pracy w OVB obie panie dowiedziały się od swojej koleżanki.

Ambicja drogą do sukcesu

Melinda i Anita w OVB pracują już od ponad 10. lat i obie piastują kierownicze stanowiska. „W OVB osiągnęłam to, co zawsze było moim celem: finansową niezależność” - mówi Melinda. „Dla nas obu bardzo ważne było również to, by później mieć też odpowiednio dużo czasu dla własnej rodziny. Tak, aby nie odbywało się to kosztem wynagrodzenia, czy koniecznością zdania się na partnera.”

Praca i rodzina – w OVB to się nie wyklucza

Marzenie o własnej rodzinie spełniło się w przypadku obu kobiet. „Kiedy miałam trzydzieści lat, poznałam mojego męża - byliśmy i jesteśmy kolegami z pracy. Krótko potem na świat przyszła nasza córka. Od tamtej pory nic już nie było takie, jak dawniej” - przyznaje Melinda, której córka ma dziś trzy lata. W dzisiejszych czasach dla rodziców aktywnych zawodowo pogodzenie kariery z życiem rodzinnym to nieustanny kompromis. Rozpisany ze szczegółami plan i wymienianie się obowiązkami rodzicielskimi to niemal zawsze konieczność. „Dzięki Bogu nie jesteśmy zmuszeni do takiej koordynacji. Mój mąż także pracuje w OVB, oboje możemy więc elastycznie podchodzić do naszych prywatnych spraw. Kiedy nasza córka ma na przykład przedstawienie w przedszkolu, zawsze możemy być przy niej we dwoje” - opowiada Anita.

Oprócz elastycznych godzin pracy, matka lub ojciec zawsze może liczyć na wyrozumiałość i wsparcie kolegów i przełożonych. „Anita i ja zostałyśmy mamami mniej więcej w tym samym czasie. To jeszcze bardziej nas do siebie zbliżyło. Poza tym mamy fajnych ludzi w biurze, a niektórzy z nich pracują razem z kimś ze swojej rodziny. Jesteśmy jak jedna wielka rodzina OVB i zawsze możemy polegać na potencjalnych opiekunkach dla dziecka” - wyjaśnia Melinda z uśmiechem.

Melinda Csányi, OVB Dyrektor Okręgu

Interesuje cię praca w charakterze pośrednika finansowego?

Rozpocznij pracę jako pośrednik finansowy w OVB i napisz swoją własną historię sukcesu.