Grupa rozmawiających młodych ludzi - Blog OVB
Wszystko o Twoich finansach

Nasz blog

Tutaj omawiamy tematy związane ze sprawami finansowymi, ubezpieczeniami i karierą. Przekazujemy wskazówki przydatne w codziennym życiu. Informujemy o nowościach ze świata finansów, dajemy też możliwość poznania OVB od środka.

uśmiechnięty uczeń – nauka zawodu

| OVB Allfinanz Polska

Nauka zawodu czy studia - co przyniesie Ci większe korzyści?

Dla młodych ludzi, to chyba jedna z najważniejszych życiowych decyzji - co robić po ukończeniu szkoły. W dzisiejszych czasach istnieje wiele możliwości, ale mając tak duży wybór, nie zawsze łatwo jest podjąć decyzję. Jak wybrać to, co jest dla Ciebie korzystniejsze i czy lepiej szukać swojego miejsca na uniwersytecie czy zdecydować się bezpośrednio na naukę zawodu? Przedstawimy Ci wady i zalety każdej z tych opcji, a także damy kilka wskazówek, które ułatwią Ci podjęcie decyzji.

Kobieta z protezą ręki - ubezpieczenie od niezdolności do pracy zawodowej

| OVB Allfinanz Polska

Ubezpieczenie od niezdolności do pracy zawodowej - jak chronić swoje dochody

Co zrobić, gdy z dnia na dzień stajesz sie niezdolny do pracy? Taka sytuacja może się wydarzyć nagle, jeśli ulegniesz wypadkowi lub ciężko zachorujesz, co uniemożliwi Ci wykonywanie swojej pracy. W takim przypadku, przed stratami finansowymi może Cię właśnie ochronić ubezpieczenie od niezdolności do pracy zawodowej. Pokażemy Ci, co zawiera ubezpieczenie na wypadek inwalidztwa i kiedy warto wziąć je pod uwagę.

Żarówka świeci i zużywa energię elektryczną – zużycie energii

| OVB Allfinanz Polska

Rosnące koszty energii: jak oszczędzać energię elektryczną i pieniądze

Obecny kryzys energetyczny i stale rosnąca inflacja w Europie prowadzą do znacznego wzrostu cen, szczególnie cen energii. Aby być dobrze przygotowanym na nadchodzącą zimę, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które można zrobić w swoim domu. Nawet proste czynności mają wpływ na obniżenie kosztów ogrzewania i pozwalają zaoszczędzić sporo energii elektrycznej. Poznaj nasze wskazówki i sposoby obniżenia kosztów energii i zużycia prądu.

Emeryci z pustym portfelem - emerytury w podeszłym wieku

| OVB Allfinanz Polska

7 błędów w planowaniu emerytalnym – jak zabezpieczyć się finansowo

Obecnie wiele osób zdaje sobie sprawę, że ustawowa emerytura nie wystarczy, aby można było beztrosko spędzić jesień życia. Zmiany demograficzne i starzenie się społeczeństwa prowadzą do załamania się systemu. Tym ważniejsza staje się kwestia zapewnienia sobie prywatnej opieki zdrowotnej. Trzeba jednak pamiętać, aby nie popełnić kilku błędów. Dowiedz się, jak można ich uniknąć i jak samodzielnie zabezpieczyć się finansowo.

Ojciec z dzieckiem - na urlopie rodzicielskim

| OVB Allfinanz Polska

Jak zadbać o finanse w czasie urlopu rodzicielskiego

Oczekiwanie na narodziny pierwszego dziecka, to czas związany także z napięciem i stresem. Zanim powitasz je na świecie, musisz zająć się wieloma sprawami. Zdecydowanie trzeba też pomyśleć o finansach. Zastanów się jak długo zamierzasz korzystać z urlopu rodzicielskiego, a może warto byłoby rozważyć i uzgodnić z pracodawcą pracę w niepełnym wymiarze godzin? Tutaj znajdziesz wiele przydatnych informacji o finansach po porodzie.

Impreza na spotkaniu zespołu - początki kariery

| OVB Allfinanz Polska

Pierwsza praca - o czym należy pamiętać rozpoczynając karierę?

Jesteś na początku kariery zawodowej i chcesz rozpocząć swoją pierwszą pracę? W takim razie nasze wskazówki moga być bardzo pomocne. Zebraliśmy najważniejsze informacje związane z aplikowaniem, wynagrodzeniem, ubezpieczeniem itp.

Dziecko przy basenie z pistoletem na wodę - podróżuj bezpiecznie

| OVB Allfinanz Polska

Nareszcie lato! Oto wskazówki dotyczące twojego wakacyjnego budżetu i ubezpieczenia podróży

Bez względu na to, czy podróżujesz z plecakiem po Tajlandii, czy wybierasz opcję all inclusive w hotelu w Tunezji, warto wykupić ubezpieczenie, na wypadek choroby lub kradzieży. W ten sposób chronisz się przed konsekwencjami finansowymi i możesz beztrosko się urlopować.

Kobieta w domowym biurze na kanapie

| OVB Allfinanz Polska

Nowe miejsce pracy: wskazówki dotyczące pracy z domu

Siedząc w słońcu na balkonie, wygodnie rozkładając się na kanapie albo pracując klasycznie przy biurku – domowe biuro można sobie urządzić w różnych miejscach swojego mieszkania. Praca staje się dziś bardziej elastyczna, a niektórzy mogą w ten sposób godzić życie prywatne z zawodowym. Z naszego artykułu dowiesz się, co warto wiedzieć o pracy z domu.

Rozmawiający studenci - Finansowanie studiów

| OVB Allfinanz Polska

Jak sfinansować swoje studia?

Chcesz studiować? Masz już licencjat, ale decydujesz się na studia magisterskie? Nawet jeśli nie musisz opłacać czesnego, studiowanie pociąga za sobą duże koszty. Dlatego w naszym artykule znajdziesz wskazówki i praktyczne sposoby, aby mieć środki na sfinansowanie swoich studiów.