Z wizją w kierunku sukcesu

Viktor Zubaj jest prawdziwym weteranem w OVB i jedną z osób odnoszących największe sukcesy w firmie. Dla kolegów i współpracowników jest od 25 lat absolutnym autorytetem, który jako przedsiębiorca chętnie dzieli się swoim bogatym doświadczeniem oraz know-how. Jego sukcesy to wspaniały przykład na to, że model biznesowy OVB funkcjonuje długoterminowo i tworzy istotną wartość dodaną dla Klientów.

Niesprzyjające warunki dla przedsiębiorczości

Viktor Zubai już jako młody chłopak szukał możliwości stworzenia własnego przedsiębiorstwa, aby być niezależnym finansowo i osiągnąć wysoki standard życia. Na przeszkodzie w takich przypadkach zwykle stawała konieczność posiadania kapitału początkowego, którego nie miał. Dzięki modelowi biznesowemu, jaki posiada OVB Viktor dowiedział się jednak, że biznes można rozkręcić także w inny sposób. „W OVB nie potrzebuję ogromnego kapitału własnego. Wystarczy zainwestować swój czas, żeby osiągnąć wyniki i zbudować własny biznes”, opowiada. „Zawsze chodziło o to, aby mieć plan, wizję i wyznaczyć sobie cele oraz etapy ich realizacji. OVB zawsze wskazywało mi dobrą drogę”, dodaje.

Być inspiracją dla swojego zespołu

Viktor jest przekonany, że kluczem do sukcesu jest duży i dobrze funkcjonujący zespół. „Jeśli chcemy coś osiągnąć, zawsze trzeba mieć wokół siebie ludzi, którzy będą ambitnie dążyć do celu. A do tego potrzebny jest wizjonerski, motywujący i przekonujący styl zarządzania”, twierdzi Viktor. Jego model bazuje w pierwszej linii na zaufaniu do ludzi. W każdym współpracowniku widzi przyszłego dyrektora lub zarządzającego przedsiębiorstwem. Viktor twierdzi, że większości ludzi brakuje wiary w siebie, a na ich drodze stoi strach przed porażką. „Dlatego należąc do kadry kierowniczej należy przekonywać swoich współpracowników o ich własnej wartości i  wierzyć w nich”, twierdzi Zubaj.

Dyscyplina i wytrwałość

Bycie swoim własnym szefem nie oznacza jednak rozkoszowania się wolnością. Najpierw należy nauczyć się ustalać sobie czas pracy oraz zadania, a także kontrolować i dyscyplinować samego siebie. „Wiele ludzi myśli, że w przypadku zawodowej wolności chodzi o to, aby mieć dużo wolnego czasu, nie musieć wykonywać poleceń i po prostu robić to, co się chce. Ale wszyscy zapominają, że często trzeba wyjść poza swoją strefę komfortu, aby postarać się o lepszy wynik”, wyjaśnia. Viktor sądzi, że uczciwa i fachowo wykonana praca zawsze na dłuższą metę się opłaca. „Nie wierzę w chwilowe sukcesy. Tylko dzięki długofalowej wizji można zbudować dobrze funkcjonujący biznes. A to jest możliwe w OVB.”