Zabezpieczony na wypadek sytuacji kryzysowej

Sławomir Nizio cieszył się swoim życiem. Spędzając czas z żoną i dziećmi, nie myślał o takich rzeczach, jak problemy ze zdrowiem. Poprosił jednak swojego Doradcę OVB, aby polecił mu jakieś dobre ubezpieczenie, które zabezpieczyłoby przyszłość jego rodziny na wypadek choroby. Nikt wtedy nie przypuszczał, że taka polisa okaże się potrzebna zaledwie kilka miesięcy później.

Diagnoza zmieniła wszystko

Czasami w jednej sekundzie życie może się całkowicie zmienić. Sławomir każdego dnia cieszył się udanym życiem rodzinnym. Wolny czas spędzał na wspólnych wycieczkach, szczególnie rowerowych. Mając 30 lat jest się przecież w świetnej kondycji. Pewnego dnia poczuł lekkie zawroty głowy. Postanowił zgłosić się do lekarza. Po kilku badaniach otrzymał szokującą diagnozę: guz mózgu. Podczas natychmiast przeprowadzonej operacji usunięto mu duży fragment chorej tkanki. Na szczęście operacja udała się i, ku zaskoczeniu lekarzy, Sławomir był w stanie chodzić o własnych siłach już następnego dnia, po operacji. Ciągle miał jednak przed sobą długą rehabilitację.

Szczęście w nieszczęściu

Kiedy główny żywiciel rodziny niespodziewanie staje się niezdolny do pracy i nie można liczyć na jego dochody, oznacza to zwykle duże problemy finansowe. Na szczęście, podczas leczenia Sławka, do tego nie doszło. Kilka miesięcy wcześniej skorzystał bowiem z rady Pośrednika Finansowego OVB, Ani Noworolnik Krukowskiej. Wspólnie przeszli przez wszystkie umowy ubezpieczeniowe, aby sprawdzić, czy czegoś nie brakuje. Ania poradziła mu wtedy, aby wykupił ubezpieczenie, które chroniłoby jego rodzinę, na wypadek, gdyby coś mu się stało. „Dzięki Ani mamy zabezpieczenie finansowe zarówno w czasie mojej choroby i rekonwalescencji. Bez wypłaty ubezpieczenia musielibyśmy sięgnąć do naszych oszczędności, które wystarczyłyby tylko na jakiś czas” – opowiada Sławomir.

Zabezpieczenie finansowe w nagłych wypadkach

Oczekując na operację Sławomir zebrał wszystkie dokumenty niezbędne do wypłaty odszkodowania z ubezpieczenia. Tydzień po złożeniu dokumentów otrzymał informację, że płatność została zaakceptowana. Pieniądze trafiły na jego konto w tym samym tygodniu. „OVB pomogło mi i mojej rodzinie – i to w najtrudniejszym momencie naszego życia. Czuję się bezpiecznie, ponieważ wiem, że moja rodzina jest dobrze zabezpieczona i gdyby coś mi się stało, będzie miała finansowe wsparcie. Zawsze będę za to wdzięczny OVB.”