Matki odnoszące sukcesy zawodowe – w OVB nie musisz iść na kompromis

Dla Melindy i Anity pogodzenie kariery z obowiązkami życia rodzinnego to nie pójście na kompromis, ale rzeczywistość. Jako odnoszący sukcesy Pośrednicy Finansowi w OVB obie wypracowały sobie finansową niezależność.

Duże wymagania odnośnie własnej przyszłości

Melinda dorastała w małym węgierskim miasteczku. Już od dzieciństwa była niezwykle ambitna i wiedziała, że chce zrobić ponadprzeciętną karierę. Zawsze chciała więcej, chciała być niezależna i odnosić sukcesy. Jednak w swoim rodzinnym mieście nie widziała dla siebie większych perspektyw zawodowych. Wyjściem okazały się studia ekonomiczne w Budapeszcie. Także Anita przyjechała do stolicy na studia. Jej rodzice nie byli w stanie wspierać jej finansowo, dlatego musiała znaleźć sobie jakieś zajęcie. O możliwości pracy w OVB obie panie dowiedziały się od swojej koleżanki.

Ambicja drogą do sukcesu

Melinda i Anita w OVB pracują już od ponad 10. lat i obie piastują kierownicze stanowiska. „W OVB osiągnęłam to, co zawsze było moim celem: finansową niezależność” - mówi Melinda. „Dla nas obu bardzo ważne było również to, by później mieć też odpowiednio dużo czasu dla własnej rodziny. Tak, aby nie odbywało się to kosztem wynagrodzenia, czy koniecznością zdania się na partnera.”

Praca i rodzina – w OVB to się nie wyklucza

Marzenie o własnej rodzinie spełniło się w przypadku obu kobiet. „Kiedy miałam trzydzieści lat, poznałam mojego męża - byliśmy i jesteśmy kolegami z pracy. Krótko potem na świat przyszła nasza córka. Od tamtej pory nic już nie było takie, jak dawniej” - przyznaje Melinda, której córka ma dziś trzy lata. W dzisiejszych czasach dla rodziców aktywnych zawodowo pogodzenie kariery z życiem rodzinnym to nieustanny kompromis. Rozpisany ze szczegółami plan i wymienianie się obowiązkami rodzicielskimi to niemal zawsze konieczność. „Dzięki Bogu nie jesteśmy zmuszeni do takiej koordynacji. Mój mąż także pracuje w OVB, oboje możemy więc elastycznie podchodzić do naszych prywatnych spraw. Kiedy nasza córka ma na przykład przedstawienie w przedszkolu, zawsze możemy być przy niej we dwoje” - opowiada Anita.

Oprócz elastycznych godzin pracy, matka lub ojciec zawsze może liczyć na wyrozumiałość i wsparcie kolegów i przełożonych. „Anita i ja zostałyśmy mamami mniej więcej w tym samym czasie. To jeszcze bardziej nas do siebie zbliżyło. Poza tym mamy fajnych ludzi w biurze, a niektórzy z nich pracują razem z kimś ze swojej rodziny. Jesteśmy jak jedna wielka rodzina OVB i zawsze możemy polegać na potencjalnych opiekunkach dla dziecka” - wyjaśnia Melinda z uśmiechem.