OVB wygrywa z COVID-19 przez wdrożenie narzędzi zdalnej rekrutacji i elektronicznego podpisywania dokumentów

|

OVB wygrywa z COVID-19 przez wdrożenie narzędzi zdalnej rekrutacji i elektronicznego podpisywania dokumentów

OVB Allfinanz Polska, jedna z wiodących firm pośrednictwa finansowego w Europie, wdrożyła nowe narzędzia rekrutacyjne, dzięki którym udało się jej utrzymać ciągłość procesów biznesowych w czasach COVID-19.

Działalność OVB Allfinanz Polska koncentruje się na długoterminowym, przekrojowym i zorientowanym na klienta doradztwie finansowym dla prywatnych gospodarstw domowych. Grupa OVB współpracuje z ponad 100 wiodącymi na rynku partnerami produktowymi, jest reprezentowana w 15 krajach Europy oraz zatrudnia ponad 50 tys. przedstawicieli.

„Przy skali działalności OVB Allfinanz Polska wszelkie ograniczenia związane z sytuacją epidemiologiczną mogły wywrzeć na naszej organizacji niekorzystny efekt. Postanowiliśmy zadziałać szybko i poszukać rozwiązań, dzięki którym zaadaptujemy kluczowe procesy do nowej sytuacji” – mówi Artur Pałęga, członek zarządu w OVB Allfinanz Polska.

Firma od kilku lat wykorzystuje w codziennej pracy Salesbooka – narzędzie wspierające doradców ubezpieczeniowych w rekrutacji nowych pracowników i procesach sprzedażowych. Doradcy mają do dyspozycji tablet i aplikację, które pomagają im w prezentacji przewag firmy, oferty i zbieraniu informacji o potencjalnych kandydatach. Salesbook automatyzuje procesy i pozwala na menedżerską kontrolę nad przebiegiem spotkań.

„Salesbook jest narzędziem, które sprawdza się świetnie zarówno w trakcie spotkania bezpośredniego, jak i podczas połączenia telekonferencyjnego. Doradcy OVB Allfinanz Polska mogą więc łatwo przeprowadzać swoje spotkania również w modelu zdalnym i z zachowaniem głównej przewagi, jaką daje im Salesbook – budowania ponadprzeciętnego doświadczenia odbiorcy” – dodaje Dariusz Nawojczyk, CMO w Salesbook.

W takiej układance brakowało jednego elementu – możliwości zdalnego podpisania odpowiednich dokumentów, pozwalających np. na kontynuowanie procesu rekrutacyjnego.

OVB Allfinanz Polska rozszerzyło w tym zakresie aktualną współpracę z platformą Autenti, wdrażając rozwiązania zdalnego podpisywania dokumentów. W ten sposób inicjowane na tablecie spotkanie zostało uzupełnione o funkcję wysyłania do kandydatów wypełnionych ankiet i możliwość natychmiastowego złożenia podpisu. W efekcie uzyskano w pełni zdalny proces rekrutacji nowego współpracownika.

„Autenti umożliwia bezpieczne i prawnie wiążące złożenie podpisu elektronicznego z dowolnego urządzenia i miejsca, bez skanowania, drukowania lub wysyłania dokumentów tradycyjną drogą pocztową czy kurierską. Co ważne, aby skorzystać z e-podpisu, klienci OVB Allfinanz Polska nie muszą posiadać konta na platformie Autenti. Uruchomiony proces jest w pełni zautomatyzowany, a złożenie ePodpisu jest łatwe i proste jak jedno kliknięcie” – komentuje Anna Krasuska, Head of Sales w Autenti.

Autenti jest systemem w pełni zintegrowanym z Salesbookiem, a więc podpisywanie umów w modelu zdalnym nie wymaga przerywania procesu sprzedażowego i może być w pełni obsłużone z poziomu tabletu. Co więcej, menedżerowie sprzedaży mają dostęp do panelu, w którym widzą raporty z odbytych rozmów oraz mają dostęp do katalogu podpisanych dokumentów.

„Dzięki szybkiej reakcji i sięgnięciu po właściwe narzędzia po prostu zminimalizowaliśmy potencjalne ryzyko zakłócenia naszych standardowych procesów. Co więcej, nowe sposoby przeprowadzania rozmów z kandydatami wejdą zapewne na stałe do rejestru naszych działań operacyjnych” – podsumowuje Artur Pałęga, członek zarządu w OVB Allfinanz Polska.

https://gu.com.pl/rynek-ubezpieczen/ovb-wdrozylo-narzedzia-zdalnej-rekrutacji-i-elektronicznego-podpisywania-dokumentow/

Więcej informacji

Źródło: Salesbook