OVB pomaga

|

Praca z misją – brzmi jak slogan, ale zdarza się naprawdę. To praca, której efektem jest wymierna pomoc i uczucie wdzięczności.

Wielu Pośredników Finansowych OVB, którzy na co dzień doradzają w kwestiach związanych z zabezpieczeniem zdrowia i egzystencji swoich klientów i ich rodzin, właśnie tak postrzega swoją profesję. Czasem też oni sami potrzebują wsparcia od innych. I wiemy, że mogą wtedy liczyć na swoich kolegów z OVB. Tak jak choćby podczas niedawnej akcji na rzecz 13-letniego Kacpra, chorego na białaczkę. Dzięki Waszej ofiarności chłopiec dostał nową szansę na życie.

Kiedy szczęście przychodzi zbyt wcześnie

W Listopadzie 2018 przyszła na świat córka naszych współpracowników z Ostrowa Wielkopolskiego - Bożeny i Tomka. Zuzia urodziła się bardzo wcześnie, bo w 25 tygodniu ciąży. Ważyła niecałe 800 gramów i od swojego pierwszego oddechu rozpoczęła walkę o życie. Jego większość dziewczynka spędziła do tej pory w szpitalu. Lekarze stwierdzili u niej 11 różnych niepełnosprawności.

„Kiedy zagrożenie życia minęło, poczuliśmy ulgę i byliśmy bardzo szczęśliwi, ale trudno było nam pogodzić się z myślą, że Zuzia nie będzie mogła chodzić i normalnie się rozwijać” – mówi jej mama. Lekarze stwierdzili u dziewczynki szereg dysfunkcji, a wśród nich poważne upośledzenie ośrodków mowy i wzroku. „To, że Zuzia nigdy nie będzie widzieć było dla mnie chyba najtrudniejsze do zaakceptowania” –  wspomina Bożena. Na szczęście okazało się, że dziewczynka widzi.

Wykorzystać szansę

Rodzice Zuzi mają świadomość, że życie ich dziecka zależy od stałej opieki lekarskiej i codziennej rehabilitacji. Jak podkreślają lekarze, właśnie rehabilitacja daje największą szansę na poprawę jakości życia dziecka. Rodzice wierzą, że dzięki niej i kolejnym zabiegom Zuzia będzie miała szansę na powrót do zdrowia, o co walczą każdego dnia.

Mała Zuzia jest bardzo pogodnym dzieckiem i mimo bólu związanego z zabiegami, którym jest stale poddawana, mimo codziennej uciążliwej rehabilitacji dziewczynka jest bardzo dzielna. Jak mówi jej tata, „jednym uśmiechem potrafi złagodzić stres, wynagrodzić wysiłek i cały ten trud, jaki składa się na naszą codzienność”.

Aby zapewnić właściwą opiekę dziecku, oprócz wielkiego nakładu czasu,  potrzebne są też niemałe środki, nawet 8-10 tys. zł miesięcznie. Takie są bowiem koszty rehabilitacji i leczenia. Dlatego Bożena i Tomek zwrócili się o wsparcie do fundacji „Zdążyć z pomocą”. Dzięki czemu każdy, kto ma wrażliwe serce może wesprzeć małą Zuzię i poczuć moc wspólnego pomagania.

Jeśli i Ty chciałbyś znaleźć się w tym gronie, wesprzyj konto Zuzi.

DANE DO PRZELEWÓW: (prosimy skopiować treść tytułu przelewu i jej nie zmieniać)

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 

Tytułem: 35865, Zuzanna Kuroszczyk - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Dziękujemy za włączenie się do akcji pomocy dla Zuzi oraz za przekazanie tej informacji dalej!

Przeczytaj również:

| OVB Allfinanz Polska

Zalety doradztwa OVB – poznaj trzy ważne powody, aby z niego korzystać

Dla większości ludzi planowanie finansowe jest zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Tym bardziej warto mieć indywidualnego doradcę, który pomoże w podejmowaniu właściwych decyzji.

| OVB Allfinanz Polska

Kobiety i ubezpieczenie emerytalne – prosto w lukę emerytalną

W całej Europie kobiety w starszym wieku częściej niż mężczyźni dotknięte są ubóstwem. Nic w tym dziwnego, niższe zarobki oznaczają bowiem niższą emeryturę. W związku z tym, prywatne systemy emerytalne są tematem szczególnie ważnym dla kobiet.