Heinrich Fritzlar nowym Dyrektorem Operacyjnym (COO) OVB Holding AG

|

  • Powołanie do Zarządu ze skutkiem od dnia 1 października 2022r.
  • 49-latek będzie odpowiedzialny za dział IT-Koncernu, bezpieczeństwo IT, zarządzanie procesami i zasobami ludzkimi

Kolonia, 30 czerwca 2022 r. 1 października Heinrich Fritzlar obejmie stanowisko Dyrektora Operacyjnego OVB Holding AG i dołączy do CEO Mario Freisa i CFO Franka Burowa, wchodzących w skład Zarządu międzynarodowego Koncernu.

»Bardzo się cieszę, bo dzięki Heinrichowi Fritzlarowi udało nam się pozyskać bardzo doświadczoną osobę do Zarządu OVB Holding AG.  OVB jako firma zyska tym samym szerokie spektrum możliwości. Życzę mu samych sukcesów w wypełnianiu nowych zadań« – Michael Johnigk, Przewodniczący Rady Nadzorczej OVB Holding AG.

Mario Freis, CEO firmy, dodaje: »Pan Fritzlar jest uznanym specjalistą IT, który ma wysoki poziom wiedzy specjalistycznej w zakresie zarządzania projektami IT i ich wdrażania, a także w rozwoju innowacyjnej architektury aplikacji.  Ponadto posiada obszerną wiedzę z zakresu aplikacji informatycznych wspierających sprzedaż. Jego międzynarodowe doświadczenie, również w Europie Wschodniej, przyniesie wiele korzyści OVB.  Będziemy ze sobą sciśle współpracować w zespole Zarządu i wspólnie udoskonalać cyfrową transformację i rozwój firmy. «

Fritzlar posiada ponad 20-letnie doświadczenie w dziedzinie ubezpieczeń i doradztwa IT. Wcześniej pracował w Norymberskiej Grupie Ubezpieczeniowej, gdzie był odpowiedzialny za transformację IT. Po studiach ekonomicznych na Uniwersytecie w Getyndze w 2001 roku rozpoczął karierę w Hannover Rück.  W 2006 roku uzyskał Post Graduate Diploma Credit Insurance na University of East London. W latach 2007-2017 Fritzlar pracował w firmie Westernacher Business Management Consulting, Heidelberg, gdzie nadzorował liczne międzynarodowe projekty informatyczne, a ostatnio pełnił również funkcję Partnera Zarządzającego.

W latach 2017-2019 Fritzlar pełnił funkcję Dyrektora ds. Rozwiązań Finansowych i Ubezpieczeniowych SAP Europa w Tata Consultancy Services (TCS), globalnym dostawcy usług IT, usług konsultingowych i rozwiązań biznesowych i rozbudował firmę w Europie.

Heinrich Fritzlar: »Pomyślny rozwój gospodarczy, silny nacisk na nowoczesne IT i międzynarodowa strategia OVB robią na mnie ogromne wrażenie i stanowią podstawę mojej decyzji. Chcę przyczynić się do dalszego rozwoju Koncernu. Z niecierpliwością czekam na moje zadania i współpracę z moimi Kolegami z Zarządu i całym Zespołem OVB.«

O Koncernie OVB

Koncern OVB z siedzibą w Kolonii jest jedną z wiodących europejskich firm pośrednictwa finansowego. Od momentu powstania w 1970 roku działalność OVB koncentruje się na kompleksowym doradztwie finansowym dla gospodarstw domowych, które jest długoterminowe i całkowicie zorientowane na Klienta. OVB współpracuje z ponad 100 renomowanymi Partnerami oferującymi konkurencyjne produkty, które zaspokajają potrzeby Klientów - od zabezpieczenia egzystencji, poprzez ubezpieczenie majątku i mienia, aż do zabezpieczenia emerytalnego oraz budowy i rozbudowy majątku.
OVB działa aktualnie w 15 krajach Europy. 5.613 pełnoetatowych Pośredników Finanswych opiekuje się 4,18 mln Klientów.
W 2021 r. OVB Holding AG wraz ze swoimi spółkami zależnymi osiągnął łącznie przy-chody z tytułu pośrednictwa w wysokości 320,7 mln euro, jak też EBIT w wysokości 21,8 mln euro. OVB Holding AG jest od lipca 2006 r. notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie (Prime Stan-dard, ISIN DE0006286560).